Łazienka atrakcyjna dla dziecka

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Jeżeli w naszym domu są dzieci, powinniśmy dołożyć starań, aby łazienka była w pierwszej kolejności bezpieczna. Stała wilgoć, śliskie podłogi i ostre zakończenia mebli i armatury mogą sprawić, że z komfortowego pomieszczenia łazienka stanie się przestrzenią nieprzyjazną maluchowi.

 

Okazuje się jednak, że nowe możliwości, proponowane nieustannie przez producentów glazury, terakoty i mebli łazienkowych, umiejętnie łączą przyjemne z pożytecznym. Jeżeli maluch nie lubi pluskać się w wodzie lub też ma problemy z korzystaniem z toalety, możemy przełamywać jego niechęć za pośrednictwem prostych trików – im łazienka bardziej kolorowa i atrakcyjna wizualnie, tym lepiej, niezbędne jest jednak umiejętne zachowanie umiaru, ponieważ przekroczenie granicy kiczu nie jest wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Dobrze więc, kiedy funkcjonalna łazienka będzie posiadała kącik higieniczny dostosowany w pełni do potrzeb dziecka. Maluch może więc posiadać tam swoją półkę, zabawki do kąpieli, kolorowe kosmetyki i szczoteczkę do zębów. Koncentrowanie się na detalach jest też dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które nie mają zamiaru dokonywać w najbliższym czasie jakichkolwiek remontów.

Kolorowa zasłona prysznicowa, dywanik w nietypowym kształcie, czy też kolorowe dodatki nie tylko doskonale rozświetlą łazienkę i zadbają o jej elegancki wygląd, ale staną się kolorowym bodźcem, na który reaguje właściciel każde dziecko. Nawet drobne akcenty mogą okazać się decydujące, dlatego też nie ma konieczności inwestowania ogromnych pieniędzy, żeby osiągnąć ciekawy efekt końcowy.

Our website is protected by DMC Firewall!