frezwid.com.pl lustra na zamówienie

Serwis i modernizacja żurawi

Ocena użytkowników:  / 0

Nasi serwisanci posiadają niezwykle bogate doświadczenie gromadzone regularnie od wielu lat, dzięki czemu posiadają wszelkie umiejętności z zakresu renowacji oraz modernizacji manipulatorów o wszelkiego typu parametrach. Zajmujemy się sprzedażą żurawi posiadających określone specyfikacje oraz dostosowanych do oczekiwań i potrzeb naszych bezpośrednich zleceniodawców.

Spośród wielu realizacji, możemy pochwalić się skonstruowaniem manipulatorów, które przystosowane są zarówno do drobnych zadań transportowych, jak i szczególnie trudnych, dotyczących głównie transportu bliskiego ładunków ważących nawet 900kg. Dzięki naszemu doświadczeniu oraz gromadzonej przez lata wiedzy, posiadamy wszelkie możliwości oraz umiejętności do stworzenia maszyn, które pozwoliłyby operatorom na sprawną i efektywną pracę z zachowaniem minimalnego wkładu fizycznego zarówno w proces uruchamiania urządzenia, jak i jego regularnej obsługi. Zachowywanie wszelkich zasad BHP oraz wytycznych ergonomii pozwala więc na usprawnienie procesu produkcyjnego oraz stworzenia takiego stanowiska pracy, które będzie w pełni przyjazne dla personelu oraz wyeliminuje efekt dryfowania żurawia obciążonego wielkogabarytowym ładunkiem.

Bardzo często zajmujemy się generowaniem kompaktowych wersji manipulatorów ze sztywnym ramieniem, który doskonale wywiązuje się ze swoich zadań i jednocześnie jest najlżejszą ze wszystkich maszyn, które udało nam się stworzyć. W taki sposób przedstawiciele wielu gałęzi przemysłu mają możliwość pozyskania żurawi, które doskonale sprawdzają się w przenoszeniu lekkich ładunków z punktu A do punktu B w dowolnym kierunku na bliskich odległościach. Ze względu na to, że maszyny są tylko maszynami i wymagają stałej kontroli, prowadzimy autoryzowany serwis, który oparty jest o rozbudowany zespół pracowników z wieloletnim doświadczeniem oraz bogatym stażem, który przez lata działań oraz liczne kursy doszkalające posiadł wiedzę z zakresu konstruowania oraz serwisowania urządzeń. Nasze żurawie oparte są o układy pneumatyczne, które charakteryzują się minimalną awaryjnością, jednak także im może zdarzyć się przerwa w pracy, wywołana nadmiernym wyeksploatowaniem określonych części.

Z tego też powodu nasi serwisanci gwarantują sprawną realizację zleceń oraz usług, dzięki którym możliwe będzie utrzymanie manipulatorów w stałej sprawności technicznej. Na podstawie umów zawieranych z klientami udostępniamy usługi serwisowe, które opierają się przede wszystkim na działaniach prewencyjnych, mających na celu zapobieganie uszkodzeniom oraz wszelkiego typu niedomaganiom naszych urządzeń. Umowa serwisowa, na podstawie której dokonujemy napraw i przeglądów, może zostać rozbudowana o utrzymywanie właściwego stanu oraz zapasu ilościowego zamiennych części przynależnych do konkretnego typu oraz modelu żurawia. Dzięki temu nasi klienci uzyskują możliwość zaoszczędzenia znacznej części nakładów finansowych, koniecznych do zredukowania w sytuacji awarii maszyny, kiedy konieczne będzie sprowadzanie określonych elementów na specjalne zamówienie. Nasi technicy znają się na swojej pracy jak nikt inny, dlatego też sprawnie i trafnie diagnozują problem oraz docierają bezpośrednio do jego źródła.

W taki sposób istnieje możliwość błyskawicznego zredukowania uszkodzeń i przywrócenia maszynie pełni sprawności, która jest bezcenna w toku regularnej pracy całej linii produkcyjnej. Każdy poszczególny zastój wynikający z przerwy w działaniu może znacznie opóźnić proces przemysłowy i zaburzyć rytm oraz efektywność wszystkich podejmowanych czynności. Z tego też powodu nasze żurawie posiadają rozbudowane specyfikacje, dzięki którym do minimum ogranicza się awaryjność urządzenia. Zbiorniki powietrza umożliwiają operatorom zakończenie operacji transportu w przypadku pojawienia się przerwy w zasilaniu sprężonym powietrzem, a w połączeniu z zaworem zwrotnym zabezpieczającym zbiornik przed opróżnieniem, stanowią system bezpieczeństwa dbający o komfort operatora oraz sprawność przebiegu czynności przemysłowych.

Żurawie dodatkowo wzbogacone są o innowacyjne rozwiązania mające na celu umożliwienie pracownikom przerwanie pracy urządzenia za pośrednictwem jednego przycisku w sytuacji zagrożenia, zabezpieczenia przeciwupadkowe chroniące żurawie przed możliwością zwolnienia ładunku podczas przenoszenia, systemy ograniczające obrót oraz układy dławiące, przez co może istnieć możliwość szybszego zużywania się poszczególnych komponentów składowych. Warto wiedzieć, że poza drobnymi elementami naprawczymi, bardzo ważną rolę odgrywa proces modernizacji, głównie dlatego, że w trakcie regularnego oraz ciągłego okresu użytkowania urządzenia może się okazać, że jego funkcjonalność jest zbyt niska, przez co działanie za ich pośrednictwem staje się ograniczone. Wraz z postępem technologicznym oraz stałym rozwijaniem się wielu zakładów przemysłowych, nasi serwisanci muszą zaspokajać oczekiwania zleceniodawców i nieustannie poprawiać wydajność oraz ergonomiczność żurawi. Dzięki możliwości rozbudowywania sprzętów, nasi klienci otrzymują możliwość przebudowania maszyny wtedy, kiedy konieczne stanie się dostosowanie jej do nowych koncepcji oraz infrastruktury firmy. Jako solidny kontrahent zapewniamy naszym klientom stały dostęp do części zamiennych, dzięki którym naprawy żurawi okazują się niezwykle proste.

Ze względu na to, że pozyskanie zapasu elementów wymiennych w praktyce może okazać się niezwykle kosztowne, biorąc pod uwagę konieczność ubezpieczania ich, inwentaryzowania oraz ryzyko związane z zagubieniem lub zniszczeniem niektórych z nich, bierzemy na siebie odpowiedzialność za stały dostęp do wszelkich elementów wyposażeniowych, mających na celu sprawne zlikwidowanie potencjalnych awarii. Oferujemy zatem pełną gamę części zamiennych dostarczanych tak szybko, jak to tylko możliwe po to, aby nasi klienci nie musieli gromadzić nadmiaru elementów składowych lub przebudowywać swoich magazynów, które – bardzo często ze względu na swoje ograniczenia powierzchniowe – okazują się niemożliwe do przebudowania pod kątem ich inwentaryzowania.

Żurawie a technologia i bezpieczeństwo w służbie przemysłu

Ocena użytkowników:  / 0

Ze względu na to, że trio bezpieczeństwo-wytrzymałość-nowoczesność jest dla nas niezwykle ważne, staramy się, aby nasze żurawie były w pełni bezpieczne, a jakość naszych usług przekładała się na poprawę wydajności zakładu przemysłowego naszych klientów. Jako firma, która od wielu lat dba o poprawę wydajności oraz bezpieczeństwa pracy, możemy poszczycić się licznymi sukcesami w branży przemysłowej, pracując nie tylko nad urządzeniami opartymi o dorobek najnowszych technologii, ale i starając się nieustannie dopracowywać istniejące już rozwiązania, dzięki czemu konstruowane przez nas żurawie mogą pochwalić się doskonałą precyzją działania oraz idealnie płynnym ruchem.

Wszystkie nasze konstrukcje posiadają umiejętność efektywnego dopasowywania się do przestrzeni, w której będą wykorzystywane, dlatego też regularnie współpracujemy z naszymi klientami starając się raz za razem o to, aby nasze działania przełożyły się bezpośrednio na ich sukces. Żurawie powstające w przestrzeni naszej firmy są na tyle poręczne i uniwersalne, że znakomicie sprawdzą się w miejscu, które - ze względu na ograniczenia przestrzenne – nie może wykorzystać innych możliwości instalacyjnych. Bez wątpienia nasze urządzenia mogą poszczycić się zwiększoną wydajnością przeładunkową, ponieważ zamontowane bezpośrednio na stanowisku pracy poprawiają efektywność stosującego go operatora, gwarantując mu jednocześnie bezpieczeństwo oraz troskę o zdrowie. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze żurawie w pełni odpowiadały zasadom ergonomii, czyli dyscypliny naukowej łączącej doświadczenia wielu dziedzin naukowych – psychologii, socjologii, higieny, fizjologii, medycyny, budowy maszyn oraz materiałoznawstwa i dostosowującej pracę do możliwości psychofizycznych człowieka. W taki sposób wykonywanie obowiązków nie obciążą układu mięśniowo-szkieletowego i nie wymaga nadmiernego wykorzystywania energii do uruchamiania urządzenia lub realizowania zleconych zadań czynnościowych.

Umożliwiamy naszym klientom indywidualne dopasowanie żurawi do warunków panujących w ich zakładach pracy, dzięki czemu praca za pośrednictwem narzędzi odciążą mięśnie - narażone na nieustanne napięcia – oraz minimalizuje ryzyko powstawania urazów kumulacyjnych, pojawiających się dopiero po dłuższym czasie. Nasze doświadczenie umożliwia jednocześnie utrzymanie zaprojektowanych urządzeń w doskonałym stanie, głównie dzięki rozbudowanym systemom serwisowym oraz powszechności pozyskiwania części wymiennych, dopasowanych do globalnych standardów i dostępnych niemal od ręki. Czujemy się w pełni odpowiedzialni za wszystko, co zostaje wytworzone w przestrzeni naszej firmy, dlatego też sumiennie podchodzimy do nawet najdrobniejszych zagadnień pojawiających się w kontekście naszych urządzeń. Nasze żurawie projektowane są pod kątem optymalizacji pracy w procesach produkcyjnych oraz łańcuchach logistycznych, dlatego pilnujemy, aby niemal natychmiast ich stosowanie przekładało się na wzrost efektywności oraz poprawę całego procesu produkcyjnego. Jako, że wyjątkowo dbamy o wiarygodność naszej marki, uważnie studiujemy wszelkie istniejące procesy produkcyjne, regularnie podnosimy nasze kompetencje oraz wykorzystujemy analizę funkcjonalną, projektowanie trójwymiarowe, testy symulacyjne oraz dostosowywanie możliwości maszyny tak, aby żurawie w pełni przystosowane były do chwytania, przemieszczania i pozycjonowania produktów.

Ich zaletą jest przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa pracy oraz całego procesu produkcyjnego, wymagającego jak dotąd zwiększonego nakładu siły fizycznej, dzięki czemu nie istnieje już taki przedmiot, którego nie dałoby się sprawnie i płynnie przenieść z miejsca na miejsce. Ruchome ramiona, w jakie wyposażone są nasze żurawie, zapewniają stabilność oraz precyzyjność działania, przez co transportowi na krótkie dystanse mogą być poddawane nawet wyjątkowo kruche i delikatne elementy. Ryzyko uszkodzenia przedmiotu jest zminimalizowane dzięki zaczepom i chwytakom wykonanym z solidnych oraz trwałych tworzyw. Tworzone przez nas maszyny powstają w oparciu o standardowe specyfikacje, dzięki czemu posiadamy możliwość zaoferowania manipulatorów o maksymalnych wysięgach hydraulicznych do ponad dziesięciu metrów z udźwigiem netto sięgającym nawet 109kNm. Ze względu jednak na to, że zależy nam na pełnej współpracy ze zleceniodawcami, udźwigi oraz wysięg ustalamy wspólnie podczas regularnych konsultacji nad przebiegiem prac. Naszą ofertę staramy się regularnie poszerzać, dopasowując swoje możliwości oraz usługi do oczekiwań odbiorców, poprawiając tym samym efektywność i bezpieczeństwo ich działań, co nie pozostaje bez znaczenia także dla nas. Sukces naszych klientów jest bowiem naszym sukcesem, dzięki czemu mamy możliwość nieustannego podnoszenia naszych kompetencji oraz poszerzenia wachlarza działania. W trosce o bezpieczeństwo naszych klientów robimy wszystko, aby nasze żurawie były nie tylko w pełni nieawaryjne, wykorzystywane napędy nie ulegały uszkodzeniu, a pracownicy byli dokładnie przeszkoleni, dlatego też umożliwiamy dostęp do naszych usług serwisowych oraz modernizacyjnych.

Wiedza z zakresu obsługi maszyn jest niezwykle ważna, dlatego też każdorazowo przed przystąpieniem do uruchomiania żurawia na terenie docelowego zakładu przemysłowego ze wszystkich sił staramy się, aby nasi odbiorcy doskonale znali specyfikację techniczną, możliwości oraz sposoby obsługi urządzenia. Dzięki temu uzyskujemy satysfakcję dołożenia wszelkich starań, aby wytwarzane przez nas konstrukcje były w pełni ergonomiczne i funkcjonalne oraz świadomość, że nasi pracownicy w pełni zadbali o personel zleceniodawcy, który regularnie będzie wykorzystywał nasze żurawie do przenoszenia różnego typu przedmiotów z miejsca na miejsce. W trosce o naszych klientów chętnie wykorzystujemy doświadczenie w konstruowaniu układów pneumatycznych, głównie ze względu na to, że stanowią one medium bezpieczne dla operatorów oraz dostępne w większości zakładów produkcyjnych. Sprężone powietrze daje się też znacznie lepiej magazynować, dzięki czemu istnieje możliwość zapewnienia sprawności i ciągłości działania urządzenia nawet w sytuacji odcięcia źródła zasilania lub gwałtownego spadku ciśnienia.

 

Żurawie nowej generacji oraz manipulatory przemysłowe

Ocena użytkowników:  / 0

Przenoszenie ciężkich oraz nieporęcznych ładunków nie musi być już żmudne oraz uciążliwe. Nasza firma już od ponad dekady zajmuje się opracowywaniem innowacyjnych rozwiązań usprawniających funkcjonowanie zakładów przemysłowych, raz za razem wprowadzając elementy udoskonalające ręcznie wykonywane operacje transportu bliskiego, wykorzystując jednocześnie dorobek technologiczny naszych poprzedników – specjalistów od urządzeń pneumatycznych. Konstruowane przez nas manipulatory przemysłowe sprawdzają się znakomicie jako alternatywa dla powszechnie stosowanych maszyn transportowych, takich jak suwnice, wciągarki czy żurawie starego typu, zapewniając dodatkowo sprawniejsze wykonywanie poszczególnych prac oraz podwyższając wydajność wszystkich pojedynczych stanowisk roboczych. Oparcie o zaawansowaną technologię wykorzystującą nowoczesną pneumatykę sprawia, że manipulatory wzbogacone są o rozbudowane układy pneumatyczne posiadające czujniki obecności ładunku, sprawia, że dzięki temu ruch każdego pojedynczego przenoszonego elementu jest raz za razem płynny, sprawny i dokładny. Precyzyjne operowanie manipulatorem umożliwia bezpieczną pracę z nawet najbardziej delikatnymi i kruchymi materiałami, dlatego też każdy element jest za każdym razem bezpieczny i stabilny.

Manipulatory przemysłowe


Elastyczność manewrowania ramieniem manipulatora ułatwia zręczne poruszanie nim oraz transportowanie produktów z niemal zegarmistrzowską precyzją oraz mistrzowskim kunsztem. Nasze produkty posiadają znaczną przewagę nad takimi elementami ułatwiającymi transport bliski jak chwytaki oraz rozbudowane żurawie także dzięki temu, że wykorzystanie podczas montażu dodatkowych punktów referencyjnych na chwytaku, umożliwia precyzyjne operowanie podnoszonym oraz odkładanym przedmiotem. Bezpieczeństwo i sprawność pracy przekłada się tym samym na zwiększenie możliwości działania oraz efektywność wszelkich wykonywanych zadań. Produkowane przez nas urządzenia mogą być więc określone mianem żurawi nowej generacji, które łatwo instalować oraz wykorzystywać nawet w takich miejscach oraz zakładach przemysłowych, w których zastosowanie urządzeń transportu bliskiego takich, jak chwytaki czy wciągarki wydaje się być niemożliwe. Zdarza się bowiem, że możliwości przestrzenne oraz gabaryty dostępnej powierzchni użytkowej są minimalne, a wprowadzenie rozbudowanej maszyny zwolniłoby tempo wszelkich pozostałych wykonywanych prac. Konstrukcja naszych manipulatorów jest na tyle zwarta i funkcjonalna, że umożliwia dopasowywanie urządzenia do indywidualnych potrzeb klientów oraz warunków panujących w konkretnym miejscu pracy.

Działając zgodnie z zasadami ergonomii staramy się więc, aby wszystkie nasze konstrukcje dostosowywały się do możliwości psychofizycznych osób, które będą je obsługiwać – nigdy odwrotnie. Nasze manipulatory wyposażyliśmy więc w różne sposoby mocowania oraz proste chwytaki, w tym magnesy oraz haki, dzięki którym znacznie lepiej dopasowywać w sposób maksymalnie optymalny wszystkie zespoły urządzeń transportu bliskiego. Rozwiązaliśmy w ten sposób problem ze współdziałaniem elementów konstrukcyjnych z działaniami produkcyjnymi odbywającymi się wewnątrz określonego zakładu. Uniwersalność manipulatorów oraz łatwość ich obsługi sprawia, że sprawdzają się one zarówno przy obrabiarkach, jak i stanowiskach montażowych. W trosce o bezpieczeństwo pracowników oraz sprawne przenoszenie towarów o różnych gabarytach, tworzone przez nas urządzenia z powodzeniem zastępują przestarzałe żurawie oraz dźwignice, minimalizując jednocześnie ryzyko urazów szkieletowo-mięśniowych, które niejednokrotnie ujawniają się dopiero po wydłużonym czasie eksploatacji ciała. Zależy nam na tym, aby nie tylko kreować nowatorskie podejście do zagadnienia przemysłu i w sposób innowacyjny poprawiać jakość oraz tempo pracy, ale także być ogniwem w łańcuchu licznych twórców poszukujących skutecznych rozwiązań dla wielu problemów pojawiających się w kontekście trendów panujących w obszarze transportu ręcznego. Wszystkie nasze konstrukcje powstają w oparciu o fundamentalne połączenie nauki i doświadczenia, dlatego też staramy się regularnie poszerzać wiedzę oraz wachlarz oferowanych przez nas usług.

Znajomość mechanizmów pojawiających się w przestrzeni produkcji stanowi dla nas doskonałą bazę projektową oraz dostosowawczą, dzięki czemu posiadamy rozbudowane możliwości uniwersalizacji wszelkich kreowanych przez nas maszyn. Trudno bowiem wyobrazić sobie, aby manipulatory pozbawione były płynności ruchu oraz wszelkich możliwych kierunków transportu – chwytania, przemieszczania oraz pozycjonowania nieporęcznych czy kruchych elementów. Regularnie więc opieramy swoje działania o wszelkie możliwe analizy funkcjonalne, projektowanie trójwymiarowe, śledzenie nowatorskich rozwiązań technicznych, symulacje oraz testowanie prototypów pod stałą kontrolą doświadczonych inżynierów i samych klientów. Wszystkie nasze działania opierają się na stałej współpracy ze zleceniodawcami oraz trosce o ich bezpieczeństwo, dlatego też precyzyjnie i metodycznie analizujemy ryzyko oraz poziom zagrożenia wynikający z zastosowania określonych środków technicznych. Jesteśmy specjalistami od urządzeń pneumatycznych, dlatego z dumą możemy powiedzieć, że tworzone przez nas urządzenia są w pełni funkcjonalne oraz bezpieczne dla środowiska naturalnego. Generowanie sprężonego powietrza nie tylko zmniejsza awaryjność urządzeń i tworzy bufor rezerwowy w przypadku nagłego spadku ciśnienia lub odcięcia zasilania, ale i zapewnia płynność w równoważeniu ciężaru określonego ładunku.

Kreowane przez nas „żurawie nowej generacji” są przede wszystkim czyste, wytrzymałe, nowoczesne oraz łatwe w serwisowaniu - głównie dzięki wprowadzeniu standaryzacji układów pneumatycznych w przestrzeni całego świata. Ręczne przenoszenie ładunków od dzisiaj może być więc czystą przyjemnością, a wykorzystywanie manipulatorów przy stanowiskach pracy znacznie poprawić ich wydajność, zapewniając jednocześnie nie tylko troskę o załadunek i precyzję przenoszenia, ale i bezpieczeństwo pracowników, obsługujących tego typu maszyny.

Kim jesteśmy?

Ocena użytkowników:  / 0

Jesteśmy firmą, która od ponad dekady intensywnie się rozwija, zapewniając swoim klientom dostęp do manipulatorów nowej generacji, wykorzystując przy tym doświadczenie oraz dorobek intelektualny i technologiczny naszych poprzedników, starając się regularnie dostosowywać konstruowane przez nas żurawie przemysłowe do warunków zastanych oraz możliwości posiadanych przez zakłady produkcyjne naszych zleceniodawców.

Jako zespół dbający od lat o poprawę wydajności oraz bezpieczeństwa pracy, możemy poszczycić się licznymi sukcesami z przestrzeni branży przemysłowej, pracując nie tylko nad urządzeniami opartymi o dorobek najnowszych technologii, ale i starając się nieustannie dopracowywać istniejące już rozwiązania, dzięki czemu konstruowane przez nas żurawie mogą pochwalić się doskonałą precyzją działania oraz idealnie płynnym ruchem. Działamy na przestrzeni wielu obszarów produkcyjnych, dlatego też nasze urządzenia pojawiają się na stanowiskach pracy szeregu gałęzi przemysłu, ułatwiając transport ręczny pracownikom przemysłu spożywczego, chemicznego, elektromaszynowego, mechanicznego, hutniczego, samochodowego czy też tekstylnego.

Dzięki ogromnej wiedzy, którą udało nam się zgromadzić na przestrzeni lat, jesteśmy w stanie dostosować nasze żurawie do indywidualnych potrzeb każdego z klientów. Ze względu na to, że doskonale poruszamy się po obszarze świata pneumatyki, niezwykle chętnie korzystamy z układów wykorzystujących w praktyce sprężone powietrze. Ze względu na bezpieczeństwo oraz uniwersalność tego medium, z powodzeniem może być ono wykorzystywane w stałym kontakcie z operatorem żurawia. Regularnie podnosimy nasze kwalifikacje, starając się wykorzystywać pojawiające się informacje z przestrzeni nauki, nie spoczywając jednocześnie na laurach i samodzielnie pracować nad innowacyjnością stosowanych przez siebie rozwiązań. Dzięki temu mamy możliwość pochwalenia się wieloma sukcesami w pracy nad dostosowywaniem naszych urządzeń do wspomagania przenoszenia względem konkretnych produktów.

Żurawie, szkolenia z zakresu obsługi

Ocena użytkowników:  / 0

Aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia maszyny oraz zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa pracowników regularnie operujących konstruowanymi przez nas żurawiami, każdorazowo zwiększamy wysiłki, aby nasze wskazówki i wytyczne jak najlepiej docierały do odbiorców. W tym celu oferujemy naszym klientom kursy oraz cykle szkoleniowe, dzięki którym zarówno zleceniodawcy, jak i ich pracownicy będą mieli możliwość zapoznania się ze specyfikacjami żurawi, ich możliwościami oraz sposobami poruszania ich ramionami. Ze względu na to, że główną rolą, jaką posiadają żurawie jest wspomaganie operatora w cyklicznym dźwiganiu ładunków zapewniając zręczne i płynne przenoszenie towarów z punktu A do punktu B z zachowaniem stu procent bezpieczeństwa oraz ergonomii, praca manipulatora powinna być scalona jednostkowo z konkretnym stanowiskiem pracy.

Nasze żurawie projektowane i wykonywane są na zamówienie w oparciu o istniejącą już infrastrukturę zakładu pracy, dlatego też zależy nam na tym, aby wszystkie elementy oraz możliwości naszych urządzeń opierały się na bliskiej i efektywnej współpracy pomiędzy przyszłym użytkownikiem urządzenia a samą maszyną. Tylko w taki sposób zaistnieje prawdopodobieństwo, że elementy konstrukcyjne manipulatora będą odpowiadały realnej potrzebie oraz oczekiwaniom wynikającym z określonego działania przemysłowego.

Z tego też powodu zachęcamy naszych klientów do skorzystania z naszych usług i wzięcia udziału w naszych kursach doszkalających, które mogą być organizowane zarówno dla pojedynczego pracownika, jak i całego zespołu operatorów. Ze względu na to, że żurawie przystosowane są do regularnej pracy w określonej infrastrukturze, szkolimy przyszłych operatorów bezpośrednio w ich miejscu pracy. Odniesienie się do rzeczywistych warunków jest bez wątpienia bardziej efektywne i lepiej odpowiada realnym działaniom, które będą wykonywane w trakcie regularnego funkcjonowania zakładu. Wiedza z zakresu obsługi oraz działania konkretnego żurawia gwarantuje bowiem spokojny, efektywny oraz bezpieczny przebieg wszelkich możliwych działań przemysłowych.

Priorytetowe bezpieczeństwo

Ocena użytkowników:  / 0

Jako doświadczona firma dokładamy wszelkich starań, aby nasze żurawie w pełni odpowiadały potrzebom i oczekiwaniom docelowego zakładu pracy. Staramy się więc, aby konstruowane przez nas maszyny były maksymalnie ergonomiczne oraz bezpieczne dla zdrowia i życia obsługujących je osób. W tym celu stosujemy się do wszelkich możliwych zasad BHP oraz wytycznych ergonomii tak, aby przenoszenie konkretnego ładunku z punktu A do punktu B nie sprawiało żadnych utrudnień. Wszystkie nasze żurawie posiadają certyfikaty CE oraz zabezpieczenia, dzięki którym dostosowywanie stanowiska pracy do umiejętności oraz możliwości poszczególnych osób staje się łatwiejsze i bardziej funkcjonalne. Biorąc pod uwagę wszelkie możliwe obciążenia, którym poddawani są pracownicy zajmujący się na co dzień transportem ręcznym, staramy się aby problemy wynikające z cyklicznego wykonywania ręcznych prac przenoszeniowych były zmniejszone do całkowitego minimum. Staramy się zatem, aby pracownicy nie byli narażeni na skręcenia stawów, zerwania ścięgien czy złamania kości. Każdorazowo więc przeprowadzamy testy symulacyjne, które mają za zadanie wykazać wpływ urządzenia na ciało człowieka i na bieżąco weryfikować ergonomiczność zastosowanych technologicznych rozwiązań. Biorąc pod uwagę także uszkodzenia słuchu, które są nagminne w przestrzeniach zakładów przemysłowych, nasze żurawie wyposażane są w systemy zabezpieczające nie tylko same ładunki – momentami niezwykle kruche i delikatne – ale także operatora, między innymi dlatego, że poziom emitowanego hałasu żurawia zasilanego za pośrednictwem sprężonego powietrza nie przekracza 70dB. Nasze konstrukcje wyposażone są więc w:

dodatkowe zbiorniki powietrza, które umożliwiają nieprzerwaną pracę urządzenia nawet wtedy, kiedy zostanie ono odłączone od źródła zasilania,

zawór zwrotny, który nie pozwala zbiornikowi opróżnić się podczas awarii, zabezpieczenie przeciwupadkowe stabilizujące maszynę oraz

hamulec, który blokuje oś ramienia i chwytaka w określonej pozycji za pośrednictwem jednego przycisku.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!