www.slowik-okna.pl/blog/stolarka-okienna-kielce.html

Funkcjonalne baterie łazienkowe

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że baterie łazienkowe nie są jakimś istotnym elementem dekoracyjnym, okazuje się, że od ich jakości i prezencji może zależeć charakter i styl całej łazienki. Baterie montowane w wannach, prysznicach czy umywalkach mają zadbać o dostarczanie nam odpowiedniego strumienia wody o właściwej temperaturze, jednak coraz częściej spełniają więcej funkcji.

złota wannaPrzykładem mogą być baterie do wanien, które nie tylko pomagają sprawnie napełnić wannę, ale i skorzystać z funkcji prysznica. Widać więc, że ich wybór nie powinien być przypadkowy. Najczęściej wybieranymi elementami są baterie chromowane, sprzedawane bardzo często w różnych kolorach, co nie pozostaje bez znaczenia w kontekście wszystkich osób, którym zależy na łatwiejszym dbaniu o czystość łazienki. Ze względu na to, że na kolorowych kranach czy prysznicach mniej widać wszelkiego rodzaju zacieki i osady, prezentują się lepiej od klasycznych, „srebrnych”. W sklepach z materiałami wykończeniowymi znaleźć można baterie posiadające dwa niezależne od siebie kurki, regulujące zimny i ciepły strumień wody, jednak bardziej trwałe – i co za tym idzie – bardziej funkcjonalne, wydają się być te baterie, które reguluje się jednym ruchem ręki. Takie urządzenia posiadają tylko jedną dźwignię, a temperaturę reguluje się przesuwając ją w pionie lub poziomie. Ze względu na to, że takie baterie nie mają wewnątrz siebie gumowych uszczelnień, rzadziej przeciekają i ulegają awariom.

Producenci starają się jednak wychodzić naprzeciw oczekiwaniom swoich odbiorców i proponować im innowacyjne rozwiązania, do których niewątpliwie można zaliczyć baterie z wbudowanymi termostatami. Możliwość automatycznego ustawienia wysokości temperatury pozwala na ograniczenie wysokości rachunków, a także poziomu zużycia wody. Jest więc to idealne rozwiązanie dla osób dbających o ekonomię i środowisko.

 

Our website is protected by DMC Firewall!