czyszczenie ulic poltransmikolow.pl

Impregnacja gresu polerowanego

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W sprzedaży coraz częściej można spotkać płytki wykonane z gresu polerowanego, jednak wiele osób, które zdecydowały się na jego zakup narzeka na problem z utrzymaniem ich w czystości. Nieestetyczne zacieki, trudne do usunięcia i pojawiające się po każdym uruchomieniu prysznica mogą okazać się prawdziwym koszmarem, okazuje się jednak, że wiele zależy od doboru środków czystości oraz zasad czyszczenia płytek. Gres może być bowiem nie tylko elegancki, ale i praktyczny.

łazienkaBez wątpienia ważnym elementem jest impregnacja, dlatego też po położeniu płytek powinno się je zabezpieczyć przed wilgocią i zabrudzeniami, dlatego też jeżeli zależy nam na szybszej i łatwiejszej pielęgnacji, nie powinniśmy rezygnować ze środków impregnujących. Na szczególną uwagę zasługują jednak gresy polerowane, do impregnacji których powinno się stosować nieprzepuszczalne preparaty na bazie rozpuszczalników. Odpowiednie produkty – najczęściej zalecane przez producentów – powinny być rozprowadzone na powierzchni płytek w sposób równomierny, najlepiej za pośrednictwem miękkiej szmatki, a następnie pozostawione do wyschnięcia (zwykle na kilka godzin). Oczywiście nawet najlepiej zaimpregnowane płytki nie będą prezentować się dobrze, kiedy zapomni się o codziennej pielęgnacji.

W tej sytuacji nie ma potrzeby sięgania po specjalistyczne preparaty, ponieważ wystarczą standardowe detergenty, rozcieńczone z wodą. Istotne jest jednak dopilnowanie, żeby detergent został dokładnie usunięty, dlatego po nałożeniu powinno się płytki dokładnie wypolerować tak, aby całość była wytarta do sucha.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!