www.bigpur.pl

Łazienka i WC – razem czy osobno?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Nie zawsze mamy możliwość zdecydowania o tym czy chcemy łazienkę połączoną z toaletą, czy też dwa osobne pomieszczenia, wiele jednak osób staje przed podobnym dylematem zastanawiając się nad plusami i minusami obu możliwości.

łazienkaDecydująca jest oczywiście kwestia funkcjonalności, ponieważ nie zawsze dzielenie jednego – zwykle niewielkiego pomieszczenia na dwa mikroskopijne okazuje się strzałem w dziesiątkę. Choć łazienka bez WC wydaje się być nieco przestronniejszą, spełni należycie swoją rolę dopiero wtedy, kiedy będziemy dysponować chociaż średniej klasy parametrami. Oczywiście niezależna łazienka i toaleta daje nieco więcej intymności, pod warunkiem jednak, że w toalecie istnieje możliwość zamontowania niewielkiej umywalki. Istotną kwestią jest w takiej sytuacji ergonomia, ponieważ w momencie, kiedy osoba korzystająca z WC będzie musiała wejść do łazienki w celu umycia rąk, całe przedsięwzięcie może okazać się mało praktyczne. Ciekawa opcją jest odpowiednie zaaranżowanie łazienki w taki sposób, aby pomiędzy strefą higieniczną a WC pojawiła się ścianka działowa. W taki sposób umożliwia się wszystkim osobom koncentrowanie się na swoich czynnościach, bez burzenia poczucia intymności.

Murki odgradzające urządzenia od wzroku innych osób są więc nie tylko praktyczne, ale i eleganckie, zwłaszcza, że można wzbogacić je o luksfery czy lekkie drzwi. Zwolenników i przeciwników obu opcji jest równie dużo, niezbędne jest zatem wcześniejsze określenie własnych potrzeb i oczekiwań względem łazienki.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!