https://www.dekorplanet.pl electra-polska.pl

Łazienka w czerwieniach?

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Odcienie czerwieni rzadko kiedy pojawiają się w przestrzeni łazienek inaczej, niż jako pojedyncze dodatki, faktem jest jednak, że coraz więcej kolekcji płytek ceramicznych i gresowych, utrzymanych jest właśnie w ciepłych tonacjach czerwieni, pomarańczu czy różu. Czerwień nie należy do klasycznej palety „barw łazienkowych”, przede wszystkim dlatego, że zwykle kojarzona jest z intensywną energią czy nawet agresją.

czerwony zlewNie jest więc to kolor, który sprzyja relaksacji czy odpoczynkowi. Faktem jest jednak, że nie ma większych przeszkód w wykorzystaniu wybranych odcieni w pojedynczych aranżacjach. Ważne jest jednak, aby tak intensywny kolor nie występował solo. Dopasowanie do niego łagodniejszych tonacji – bieli, beżu czy szarości, może okazać się lepszym rozwiązaniem od pokrywania czerwienią całej podłogi czy też wszystkich ścian. Dobrym wyjściem jest wykorzystanie takich barw do zaakcentowania konkretnej części łazienki. Może być więc to fragment ściany, na której wisi lustro, albo kolorowa szafka pod umywalkę. W takiej sytuacji konieczne będzie jednak zrezygnowanie z innych – równie absorbujących – kolorów, ponieważ całość będzie sprawiała wrażenie ciężkiej i krzykliwej. Jeżeli jednak lubimy intensywne odcienie możemy sięgnąć po oranże i róże, które – a w szczególności te ostatnie – kojarzone są z romantycznością i ciepłem.

Przed przystąpieniem do aranżacji dobrze jednak skonsultować docelowy efekt z pozostałymi członkami rodziny, którzy mogą preferować bardziej klasyczne rozwiązania. Łazienka należy bowiem do tych pomieszczeń w domu, w których muszą czuć się dobrze wszyscy jego mieszkańcy.

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!