notariusz katowice awaryjneotwieraniedrzwi.com

Łazienka bezpieczna dla niepełnosprawnych

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Funkcjonalna łazienka w przypadku osób starszych lub niepełnosprawnych ma niebagatelne znaczenie, dlatego też w pierwszej kolejności powinno się zadbać o to, aby wszystkie znajdujące się w jej przestrzeni elementy ułatwiały poruszanie się i były w pełni bezpieczne. W sprzedaży znaleźć już można wszelkie akcesoria, które mają zagwarantować ergonomiczność całości, nie powinno się mieć więc większych problemów z zadbaniem o to, aby osoba o ograniczonej sprawności fizycznej mogła czuć się w niej komfortowo.

Wielu producentów tworzy całe kolekcje ceramiki, dostosowanych do potrzeb i oczekiwań osób niepełnosprawnych, dlatego też zarówno wanny, prysznice, jak i umywalki czy miski ustępowe posiadają wszystkie zabezpieczenia i stworzone są materiałów o zwiększonej odporności na przeciążenia. Urządzając łazienkę do zadań specjalnych nie powinno się zapominać o zamontowaniu w okolicach WC, wanny czy prysznica solidnych uchwytów, ułatwiających przemieszczanie się po przestrzeni łazienkowej, a także o wykorzystaniu mat antypoślizgowych, które w wannach czy na powierzchni podłogi stanowią skuteczną barierę ochronną przed upadkami na zawilgoconych elementach.

Dobrze zorganizowana łazienka to łazienka bezpieczna, co jest pierwszym elementem, o którym powinno się pamiętać urządzając pomieszczenie higieniczna dla osób, mających trudności z samodzielnym poruszaniem się. Danie im możliwości samodzielnego dbania o higienę ma dodatkowo ogromne znaczenie psychologiczne, dlatego nie powinno się z niej rezygnować.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!