kwiaty przez internet

Problemy długiej i wąskiej łazienki

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Wąska i wydłużona łazienka nie musi być aranżacyjnym koszmarem, szczególnie wtedy, kiedy świadomie stosuje się architektoniczne triki, pozwalające na optyczne manipulowanie przestrzenią. Na co najczęściej narzekają posiadacze tego typu pomieszczenia łazienkowego? Przede wszystkim na problemy z ustawieniem niezbędnych sprzętów i mebli.

niewielka łazienkaZaburzone proporcje i konieczność ustawiania wszystkich elementów w jednej linii, może skutecznie popsuć nam zabawę w dekoratorów. Okazuje się jednak, że nie musimy rezygnować z niczego, ponieważ w wydłużonej łazience zmieści się nawet wanna. Niezbędne jest jednak dołożenie starań, aby każdy element mógł spełniać dodatkową funkcję. Przy wannie można umieścić dodatkowe półki na kosmetyki czy ręczniki czy nawet zamontować wygodny podest ze schodami, który nie tylko będzie praktycznym, ale i estetycznym dodatkiem. Węższa ściana może być też zabudowana kabiną prysznicową, która nie tylko dobrze wpisze się w przestrzeń, ale i sprawi, że będzie wydawała się krótsza, niż w rzeczywistości. Dzięki temu istnieje też możliwość oddzielenia od siebie części kąpielowej od higienicznej. Umieszczenie w łazience odpowiednich dodatków w postaci luster, punktowego oświetlenia czy też płytek ceramicznych o jasnych kolorach także może mieć niebagatelne znaczenie. Dobrym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z kładzenia płytek na całej wysokości.

Obniżenie linii płytek może okazać się korzystniejsze, ponieważ optycznie skraca całość, jednocześnie nie przytłaczając wnętrza. Warto jednak pamiętać, że wszelkie wzory czy ciemne kolory zwykle zmniejszają przestrzeń, posiadacze długiej i wąskiej łazienki powinni więc z nich raczej zrezygnować.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!