saunabeczka.pl/index.php/pl/produkty/balie

Urządzanie małej łazienki

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Urządzanie łazienki – zwykle małej i nieustawnej – często okazuje się trudniejsze od wyposażania kuchni czy salonu, dlatego przystępując do prac raczej powinniśmy nastawiać się na niespodzianki i konieczność przedłużenia czasu realizacji ustalonych wcześniej planów działania. Pierwszym problemem jest zwykle brak miejsca na zmieszczenie wewnątrz wszystkiego, co niezbędne.

Zwykle jednak pierwszym popełnianym błędem jest inwestowanie w miniaturowe meble i armaturę, które – w ostatecznym rozrachunku – stają się jeszcze bardziej przytłaczające. Najrozsądniejszym posunięciem jest zatem inwestowanie w podstawowe elementy armatury łazienkowej standardowych rozmiarów oraz staranie się, aby każdy z elementów mógł być podwieszony na ścianie. Nie ma konieczności rezygnowania z wanny na rzecz prysznica, faktem jest jednak, że może być on praktycznym elementem, zabierającym zdecydowanie mniej miejsca. Chcąc optycznie powiększyć przestrzeń powinno się zadbać o to, aby jak najwięcej elementów było zakrytych. Schowana spłuczka, liczniki czy drobne przedmioty sprawiają, że całość nabiera lekkości. Nie mniej istotne są same płytki ceramiczne, które w małych łazienkach powinny być jasne i pozbawione wzorów.

Kierując się zasadą „im mniej tym lepiej” z pewnością osiągnie się lepszy efekt, niż wtedy, kiedy na siłę będziemy upychać wszystko to, co wydaje nam się absolutnie niezbędne w łazience. Ogromną rolę odgrywa także oświetlenie, ponieważ zaciemniona łazienka nie tylko wydaje się mniej przytulna, ale i większa. Dobrze więc zadbać o detale, które zwykle potrafią całkowicie odmienić wnętrze.

Our website is protected by DMC Firewall!